Předvánoční – 19.10.2016

 

Tak to tak hrnu zprava, zleva, dopředu, dozadu a večer při upadnutí do postýlky koukám i nahoru, zda by nebylo i tam cosi uklidit, porovnat či dozdobit. Tak ne, na nebi je vše v pořádku. Hvězdičky na mě vesele blikají, měsíc někdy v zimním oparu, někdy naplno svítící mi pouští světýlka do oken.

Každý má vánoce a vše okolo nich nastavené jinak. Někdo se na ně netěší a při zvuku „Půjdem spolu do betléma…“ šílí. I když… také jste si všimli, že se ze všech médií šíří šílené písně našich „zpěváků“? Místo běžného textu šoupnou slovíčka vánoční, stromeček, ryba, jehličí a mají vyřešen marketinkově předvánoční čas. Někdo jako já vánoce miluje. Osvětlené stromečky na ulicích, svícny v oknech, plamínky na adventním věnci. Byt vonící upečeným cukrovím (na vůně štědrovečerní večeře je ještě čas). Kocour Bárt pomáhající při balení dárků (ty vánoční papíry při vletu do nich tak krásně šustí a trhají se). Domácí jedlička ozdobená stříbrnými hvězdičkami, andílky, kouličkami z Rautisu. To je továrnička v Poniklé v Krkonoších, kam v létě jezdíme na kurzy a domů si každý rok přivážím pár stříbrných radostí na vánoční stromeček.

V době internatu, slevomatu, nákupů on-line mám ráda nákupy přímo z regálu, z výstavy či trhu. Jdu (třeba pracovně pro něco nebo někam) a cestou se zastavím tuhle, či onde. Jen tak koukám a najednou vidím věc-dárek, který čeká, až ho zabalím a pošlu po Ježíškovi svým milým. Tento typ nakupování mě baví. I když někdy do poslední chvíle nevím, jestli mám dárky pro všechny, kam jsem je uklidila před okolím, ale to nevadí. Vždy jsou nablízku další narozeniny, svátky a vlastně zanedlouho i další vánoce…

…tak si moji milí přátelé užívejte každý kousek vánočního snění po svém a do nového roku vám přeji plný plech radostí, štěstí a zdraví … a já si jdu užívat to pečení.

Vaše Dana

cukrovi-002cukrovi-001

Příspěvek byl publikován v rubrice Z mého notesu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.