Zimní rozjímání – 28.1.2017

Konec ledna a přicházející měsíc únor, NEMÁM RÁDA. Provází ho tma, zataženo, smogovo až smradlavo . Jen tu a tam se sluníčko snaží dostat k nám. Jeho nedostatek nahrazuji žlutým tričkem. Nějak jsem nestihla válení a odpočívání, které se každoročně ordinuji na začátek roku. Kurzy ve spolku začaly již na Tři krále a přehlídka oděvů v muzeu v Kralupech nad Vltavou, která se uskutečnila 15. ledna, také předstihla běžný začátek mého roku.

Nevadí. Zimní rozjímání odkládám „na pak“. Do postýlky uléhám jen večer, nebo když mě zkosí rýma a jinak hurá ke všem strojům, které ovládám. Ten šicí po ránu v dílně měním při poledním slunci (pokud vyjde) za židli u herdule a paličkování. Tkaní či pletení si nechávám na podvečer, protože k této práci mi stačí lampa u křesla. Počítač a agendu řeším u kávy (jen abych si ji nenalila na papíry nebo do klávesnice). Vše chce svůj čas, klid, světlo i náladu. Vybírám látky, nitě, vlnu a další věci. Vytvářím oblečky zimní i plesové pro své zákaznice a ty nemohou počkat.

Co nemůže také počkat je první letošní březnová výstava v Galerii D v Porthaimce v Praze. Na této výstavě spolu s Evou Ovečkovou představím svoji tvorbu a to nejen oděvní. Současně zde představíme práci Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel, který v letošním roce oslaví 25. let činnosti.

A pak už je jen krůček k tradiční květnové Pavlačové přehlídce. Některé věci se mohou udělat v krátkém čase, ale pokud chci mít šaty ozdobené nejen barvou, tiskem, ale i krajkou, tak je nejvyšší čas, zasednout a pracovat. Nestěžovat si na zimní nečas, ale radovat se, že jaro oslavíme v novém a krásném.

A jak toto moje úsilí pojal můj společník pan Bárt můžete vidět na fotografiích.

P.s. ten si svůj čas pro zimní rozjímání ponechal.

na tkacím stavuv kaceláři

 

 

 

 

 

                Na tkacím stavu                                                                    V kanceláři

výběr materiáluu herdule

 

 

 

 

 

 

                  Na herduli                                                     

                                                                                                                  Výběr materiálu

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Z mého notesu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.