Mrazivá zima!?

Poslední zápis z mého notesu nese název Letní slunce a vypráví o horkém, parném a suchém…

Poslední zápis v notesu 13. prosince 2018 mohu začít slovy Zima … zasněžená a mrazivá (všude v okolí), nezasněžená, deštivá a poměrně teplá (v Praze).

Zvláštní úkaz. Tak malá země a tak velké rozdíly. Opravdu mám zvláštní pocit, když nyní po ránu poslouchám zprávy o sněhových kalamitách, neprůjezdných silnicích, odhrabávání sněhu, ledovkách. Při pohledu z pražského okna však vidím podzim. Pouze mokro, trochu větrno. Ani rukavice nemusím mít při pochůzkách po městě.

Je to přesně jako na fotce, kterou jsem udělala 1. ledna 2017 (bez jakékoliv úpravy)

1 (2)

No dobře. Čtrnáct dní před vánocemi by mohlo být zasněženo všude a mohlo by to tak zůstat i na vánoce, aby byla idyla úplná. Z mých předcházejících zápisků víte, že mám ráda zimu z ušáku a rozmary počasí mě nechávají chladnou (pochopitelně do okamžiku, kdy mám někam jet, navíc autem). Ale zima prostě opět přišla. A přináší chlad, sníh a mrazivo. Nic s tím nenadělám. Když jdu ven, obleču vlastnoručně ušitý kabátek z dyftýnu s teplou flízovou podšívkou. Když jsem doma, natáhnu chlupaté bačkorky a vlastnoručně upletený svetr. Nejdůležitější je pohoda, radost ze všeho co mohu zažít a prožít. Dojetí při poslechu koled, které zpívali děti (můj vnuk Ignác v první řadě) na schodech kostela Svaté Ludmily na Míráku, potěšení ze stavění betlémů a vytváření vánočních kreací v oknech i prostorech ateliéru. Ale i radost z nákupu a tvoření dárků, které nám letos při nese Ježíšek, pečení cukroví, setkávání …

Je toho mnoho, co přináší zimní čas a tak vám přeji …

UŽIJTE SI VŠE NAPLNO, V POHODĚ A RADOSTI

2 (1)

Příspěvek byl publikován v rubrice Z mého notesu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.