Začátek února 2021

… a s ním doba nejistá, jak loňská sezóna. Zavřený ateliér i učebny spolku pro návštěvníky, posluchačky i zákazníky. Přerušení konání kurzů a s tím spojené neustálé změny v termínech. Já vím, mohla bych napsat, že se činnost spolku zastavuje, ale to néééé. Přáním mým i ostatních ve spolku je být zde stále pro všechny, kteří chtějí tvořit a radovat se z toho, co úžasného vytvořili. Mnohokrát se na nás obracejí lidé s dotazem, zda neuděláme videa nebo výuku on-line. Já osobně do této formy výuky řemesel nechci vstupovat, i když někteří lektoři spolku využívají těchto možností při kontaktu se svými posluchači. Náš spolek vždy dával a bude i nadále dávat přednost osobnímu setkávání, předávání si zkušeností a předvedení své práce osobně. Ale pochopitelně i já odpovídám na dotazy posluchačů, kteří i při zavřených učebnách chtějí pokračovat v práci, kterou jsme již započali v době, kdy nám bylo umožněno kurzy mít otevřené… a doufám, že nastane doba, kdy se opět se všemi setkám a budeme pokračovat tam, kde jsme přestali.

A teď z veselejšího soudku. Už v roce 2017 jsem se vám chlubila s tím, jak trávím čas při pletení „vánočních dek“. Nazvala jsem si je tak pro sebe. Každý rok vytvořím jednu (zabere cca 3 měsíce pletení při kávě) a zabalím ji někomu z rodiny pod vánoční stromek. Letos (no v prosinci) si vybalila růžovočervenou volánkovou deku dcerka mé neteře.

Počasí v těchto dnech je chvílemi pošmourné, deštivé i zasněžené. A ještě k tomu doba, kdy nemůžeme na kávičku s přáteli, takže je čas sednou do křesla, vytáhnout klubíčka, nahodit na jehlice pár ok a pustit se do tvoření. Tentokrát mám vymyšlenou kombinaci šedé a červenorůžové. Zatím nevím, komu ji věnuji, ale to vůbec nevadí. V této nejisté době je fajn vědět něco konkrétního a JÁ VÍM… vánoční deka BUDE PŘIPRAVENA. A co vy? Nemáte také doma spoustu klubíček, křeslo a chuť něco podobného vytvořit? Pokud jsem vás trochu chytla …hurá do toho.

Více o mých dekách naleznete v článku ze 17. 11. 2017 Vánoční čas.

A pro inspiraci přidávám pár fotek.

Deka pro synovce Honzu: Modré kostky

 

Deka pro synovce Kubu: Hnědo modrá

 

Deka pro sestru Zdenu: Pruhovaná

 

Deka pro malou Leničku: Volánková

Příspěvek byl publikován v rubrice Z mého notesu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.