ZASE SE BLÍŽÍ KONEC DALŠÍHO ROKU

Poslední psaní v mém notesu je z června 2022, kdy již byly v plném proudu akce moje i spolku. Vše jsme směřovali k oslavě 30 let trvání Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel. Oslava jako taková se nesla v duchu …“ukázat, kolik krásy jsou schopné vytvořit posluchačky našich kurzů“. S výstavami, přehlídkami i různými předváděčkami řemesel jsme se rozjeli nejen po celé republice, ale i do zahraničí. Oslavy končíme právě probíhajícími výstavami v Kraslicích v západních Čechách a v Annabergu v Německu.

Celoživotně mám pocit, že mám stále málo času na všechny nejen své výmysly. Poslední dobou se, ale čas ještě zrychluje. Také to jistě znáte. Ráno se probudím, jednou dvakrát otočím a už jdu opět spát. Ale nechci si stěžovat. Jsem šťastná, že to tak mám, že některé plány a sny přesouvám do „druhého života“ – ó, kdyby to tak šlo!

Ale jsem stále optimista, že něco si přece jen plním a sny uskutečňuji. To platí například o knize, kterou píšu pro nakladatelství Grada. Všem, kteří mě svými otázkami: „ kdy vyjde“ zrychlovali, mohu sdělit, že je skoro hotová. Předaná ke grafické úpravě. Pokud vše půjde dobře, vyjde na jaře 2023 moje výuková kniha o šikmém tkaní… a já si dávám do diáře (zatím pouze předpokládané) datum křtu.

Stále více zjišťuji, jak je nejen pro mě důležitá naše spolková práce a všechna milá a příjemná setkání s lidičkami. Opět plním diář na rok 2023 kurzy, akcemi, výstavami a přehlídkami. Tak jen zatím informativně, co již vím (můžete si se mnou plnit své diáře):

 13. května – spolkové krajkářské a řemeslné trhy

20. května – Pavlačová přehlídka

23. června – spolková přehlídka originálních krajkových oděvů a doplňků ve Vamberku

23. 6. – 2. 7. – Letní setkání v Bystřeci s výstavou, přehlídkou a kurzem

10. – 15. 7. a 17. – 22. 7. – Desatero řemesel v Poniklé

 26. – 30. 7. Tvořivý týden v Praze

Držte mi palce, ať mám dost sil na přípravu i uskutečnění všech akcí, včetně náplně. Nyní mám v hlavě především náplň do vánočního cukroví a do obalů pro vánoční dárky…

 

Tak i vám přeji, ať vše zvládnete a mějte na paměti, že nejdůležitější je

SETKÁNÍ A RADOST V OČÍCH…

Pohodu, štěstí a zdraví vám všem přeje DANA

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Z mého notesu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.