Setkávání…

1 před přehlídkou


SETKÁVÁNÍ … mě potkalo během jara několikrát.

PRVNÍ proběhlo na Jarních krajkářských trzích. Velmi intenzivně jsem nejen já vnímala pohodu mezi návštěvníky (nechci napsat kupující), ale i řemeslníky (opět nechci napsat prodávající). To proto, že naše Krajkářské trhy nejsou jen řemeslnými prodejními trhy, ale místem setkávání podobě „postižených“ lidiček, obdivujících krásu, diskutujících o řemesle, ale i rodině a vlastní tvorbě.

DRUHÉ bylo čistě soukromé. Roky utíkají. Sraz spolužáků po 40 letech od maturity na stavební průmyslovce v Plzni byl úsměvný (také to jistě znáte…“ty jsi kdo? Jak se jmenuje ten“…) a opět setkání velmi pohodové a přátelské.

TŘETÍ setkávání jsem si užila v Rokycanech, kde slavil folklorní soubor Rokytka 50 let od jeho vzniku. Mohu se pochlubit, že já do „tanečňáku“ chodila od svých 11 let a tak jsem během oslav potkala tanečníky, muzikanty i zpěváky, se kterými jsme zavzpomínali, pokecali, zasmáli se, ale i uronili slzu z dojetí, ze vzpomínky na někoho…  Aktivně v tomto souboru již mnoho let nepracuji, ale jako člen souboru se stále považuji.  Občas se na mě soubor obrátí o radu či pomoc. Vážím si toho, a pokud mi to síly a čas dovolí, ráda pomohu.

ČTVRTÉ jsem si užívala během naší Pavlačové přehlídky. Díky všem, kteří mi pomohli s přípravou, kteří se jí zúčastnili s vlastní tvorbou a především díky divákům a nakupujícím. Krásné počasí a pohoda v srdcích přítomných učinila z tohoto setkání nádherné sobotní odpoledne.

… a další SETKÁVÁNÍ budou následovat (informace viz. pozvánky).

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Z mého notesu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.